2021-aisiais per Baltarusijos Nepriklausomybės dieną Musėkaute svečiuojasi Bahna

Nevyriausybinė organizacija „Bahna“ užsiima laukinės gamtos visuomenine apsauga. „Bahna“ siekia išsaugoti pelkes, biologinę įvairovę ir natūralias ekosistemas bei vykdo aplinkosauginę, švietimo, kultūros, informacinę veiklą, skleisdama darnaus vystymosi idėjas, saugo natūralias ekosistemas ir biologines rūšis, skatina piliečių teises į sveiką aplinką.

„Bahna” Lietuvos skaitytojus supažindina su keliomis dešimtimis Baltarusijos pelkių, kurias tikrai vertai aplankyti.

2019-2020-ieji ramybės metai

Ir vėl keletas metų praėjo be svečių – kažkaip taip jau susiklostė…

2018-taisiais svečiuose pas Musėkautą

Georgian Journal yra anglų kalba leidžiamas Tbilisyje įsikūręs internetinis naujienų portalas, valdomas Palitra Media House – didžiausios nepriklausomos Sakartvelo žiniasklaidos kompanijos. Portalas didžiuojasi galėdamas pasitarnauti tiek gimtojoje šalyje, tiek užsienyje gyvenantiems anglakalbiams žmonėms susipažinti su Sakartvelu skaitant kvapą gniaužiančias istorijas. Portalo bendruomenė atvira pasiūlymams ir visapusiškai stengiasi pateikti kokybiškas subalansuotas naujienas visiems, norintiems atrasti šalyje tai, kas geriausia.

Metams baigiantis portalas Musėkauto skaitytojams siunčia pažintinį straipsnį apie lankytinus Sakartvelo pelkes ir miškus, įtrauktus į UNESCO paveldą.

2017-ieji. Svečiuose…

Tarptautinė trigerinių augalų draugija

Tarptautinė trigerinių augalų draugija buvo įkurta 2002 metais. Draugijos tikslas – populiarinti trigerinius augalus, ypatingus dėl savo unikalios žiedo sandaros ir apdulkinimo mechanizmo. Vos įsikūrusią draugiją nelabai lydėjo sėkmė – nuo pat įkūrimo iki šių dienų ji pergyveno ne vieną sąstingio periodą. Tačiau nieko nėra amžino, sąstingiai, jie kaip ledynmečiai – atslenka ir ištirpsta. Šiais metais draugijos nariai vėl pradeda aktyviau vykdyti draugijos veiklą. Ir jau nuo vasario vidurio periodiškai Musėkautas.lt skaitytojai galės susipažinti su trigeriniais augalais lietuvių kalba: svetainėje pasirodys ne vienas žinomos Douglas Darnowski knygos „Triggerplants” skirsnis, kiti straipsniai iš mokslinių žurnalų apie šiuos augalus. Nuoširdžiai noriu padėkoti draugijai už bendradarbiavimą ir palinkėti jai kuo geriausios kloties – kad paskutinysis „ledynmetis” ir būtų paskutinis!

Tarptautinė vabzdžiaėdžių augalų draugija

Tarptautinė vabzdžiaėdžių augalų draugija buvo įkurta 1972 metais, t.y. daugiau nei prieš keturiasdešimt metų, sekančiais metais po to, kai buvo pasirašyta Ramsaro pelkių konvencija. Kaip ir kiekvienas Musėkautas.lt svečias, draugija dalinasi su svetainės su skaitytojais savo patirtimi. Todėl nuo Pasaulinės pelkių dienos kovo 2-ąją iki septintojo Musėkautas.lt gimtadienio gegužės 4-ąją kas dvi savaites mūsų skaitytojai galės džiaugtis šios organizacijos straipsniais lietuvių kalba. Straipsniai buvo parinkti taip, kad aprėptų kuo platesnį informacijos spektrą – nuo paprastų auginimo rekomendacijų iki vabzdžiaėdžių augalų evoliucijos tyrimų. Naudodamiesi proga nuoširdžiai už tai norime padėkoti pačiai Tarptautinei vbazdžiaėdžių augalų draugijai, straipsnių bei nuotraukų autoriams, sutikusiems pasidalinti savo turima informacija ir patirtimi. O draugijai dar palinkėti stabilaus tolimesnio augimo, stiprėjimo ir daug neišsenkančios energijos, vykdant savo veiklas.

2013-2016-ieji ramybės metai

Šiais metais kvietimų buvo daug – tiek organizacijoms, draugijoms, tiek ir žinomiems vabzdžiaėdžių augalų pasaulio žmonėms. Nė vienas jų neatsisakė užsukti į svečius, vis pažadėjo tai padaryti, bet taip ir neužsuko. Matyt pritrūko laiko, noro ar nematė tikslo bei reikalo laikytis pažado. Gaila, žinoma, bet nusiminti neverta – anksčiau ar vėliau Musėkautas.lt skaitytojai sulauks dar ne vieno svečio ir įdomaus pašnekovo.

2012-ieji. Stewart McPherson, jo kelionės ir knygos

Stewart McPherson.

Rekomenduojamų knygų sąraše galima rasti ne vieną jo parašytą knygą. Paskutiniaisiais metais kasmet pasirodo nauji leidiniai – sekite svetainės naujienas.

Taip pat publikuojama (anglų ir lietuvių kalbomis) virš trisdešimties Stewart straipsnių.

.

.

2011-ieji. David Svarc ir Carnivoria.eu

.

2010-ųjų vasara. Svečiuose Bohemica Plantae