Carnivorous Plants Newsletter

CPN 40, 2011 virselis2011 metais pasirodė jau 40 jo numeris. Žurnalą leidžia Tarptautinė vabzdžiaėdžių augalų augintojų draugija (International Carnivorous Society).

Žurnalo tikslai – skleisti informaciją ir naujoves apie vabzdžiaėdžius augalus. Jo egzistavimas yra tampriai susijęs su  skaitytojais. Redakcija nuolatos ragina vabzdžiaėdžių augintojus dalintis informacija ir patirtimi apie savo augalus, lauko pastebėjimus, renginius.

Pirmojo žurnalo "Carnivorous Plants Newsletter" numerio pirmasis puslapis. Šaltinis: International Carnivorous Plant Society

Pirmojo žurnalo „Carnivorous Plants Newsletter” numerio pirmasis puslapis. Šaltinis: International Carnivorous Plant Society

Leidinys leidžiamas kas ketvirtį – kovo, birželio, rugsėjo ir gruodžio mėnesiais.

Kiekviename žurnalo numeryje yra straipsnių apie vabzdžiaėdžių ekologiją, fiziologiją, sistematiką, auginimo techniką, pažinimo istorija. Vabzdžiaėdžių augalų augintojų draugija stengiasi šiame leidinyje pateikti viską, kas vabzdžiaėdžių pasaulyje atrandama naujo. Ši draugija registruoja naujas vabzdžiaėdžių veisles, todėl žurnale galima rasti naujausių selekcininkų pasiekimų nuotraukas.

Dabar vieną žurnalo numerį sudaro apie 40 puslapių (formatas A5). Leidinys nemokamai platinamas tiek atspausdintas, tiek elektroninėje formoje visiems Tarptautinės vabzdžiaėdžių augalų augintojų draugijos nariams.

Ne visada žurnalas buvo toks, koks atrodo dabar. Jis leidžiamas nuo 1972 metų, taigi, greitu laiku švęs savo 40-metį. Visa leidyba prasidėjo nuo paprasto, mašinėle spausdinto leidinio, padauginto paprastomis kopijavimo priemonėmis.

Tačiau ilgainiui ilgo ir atkaklaus redakcijos ir straipsnių autorių darbo dėka, žurnalas „Carnivorous Plants Newsletter” virto leidiniu, kuriame pateikiama  ne tik apdorota ir perspausdinta iš kitų leidinių, bet  ir naujausia, aktualiausia informacija.

Daugiau informacijos apie žurnalą (anglų kalba).

Paskutinį kartą atnaujinta 2016 m. kovo 23 d.