Šventinės dienos

Vabzdžiaėdžių augalų augintojams svarbios dvi šventinės dienos: Pasaulinė pelkių diena, minima kiekvienų metų vasario 2 dieną, ir Pasaulinė vabzdžiaėdžių augalų diena – pirmasis kiekvienų metų gegužės trečiadienis.

Svečiuose pas pelkes

Tai – bendraminčių susitikimai ir išvykos į gamtą: pelkes, šlapynes, liūnus, miškus, visur, kur galima sutikti vabzdžiaėdžių ar jų aplinkos augalų.

Parodos

Nepaisant visos vabzdžiaėdžių augalų morfologinės, anatominės, fiziologinės egzotikos, daugumą jų auginti mūsų krašte nėra lengva. Kai kurie jų maži, kitiems reikia išskirtinių oranžerijos sąlygų. Ir nors besižavinčių šiais augalais yra nemažai, užsispyrusių augintojų ratas yra nedidelis. Turbūt todėl ir renginių, skirtų vien vabzdžiaėdžiams augalams – parodų, seminarų – faktiškai nėra.

Tačiau pasigrožėti šiais augalais vis tik galima. Jau kelinti metai organizuojamos kelios augalų augintojų parodos: pavasariniai „Žali horizontai” Kaune ir rudeniniai „Augalų labirintai” Vilniuje. Šių parodų ekspozicinę dalį tradiciškai sudaro pelkė, kurioje pagrindinis akcentas yra vabzdžiaėdžiai augalai.

Virtuali paroda „Akivaras”

Kadangi dauguma vabzdžiaėdžių augalų gražiausiai atrodo vasaros antroje pusėje, o tada visi atostogaujam džiaugiamės vasara arba „krapštomės” savo daržuose bei gėlynuose, ir nevyksta nė viena augalų augintojų mėgėjų paroda. Belieka pasidžiaugti augalais plėšrūnais elektroninėje erdvėje.

Taip atsirado virtuali paroda „Akivaras”. 2011-aisiais metais pirmosios nuotraukos buvo paskelbtos svetainėje straipsnių serijoje „Ką augina svetainės skaitytojai”. Po to ši paroda persikėlė ir į forumą (Akivaras’2011, Akivaras’2012, Akivaras’2013…).

Konkursai

Vabzdžiaėdžiai pelkių gyventojai ir jų aplinka

Kiekvienais metais, vasario 2 dieną minima Pasaulinė pelkių diena (World Wetlands Day, WWD).

Ši diena minima todėl, kad 1971 metais Ramsaro mieste (Iranas) buvo pasirašyta „Ramsaro pelkių konvencija”. Ši konvencija vienija šalis, siekiančias išsaugoti pelkes, kaip unikalias ekosistemas visame pasaulyje. Nuo 1997-ųjų metų pradėta PPD švęsti oficialiai, informacija apie renginius talpinama oficialiame konvencijos puslapyje – http://www.ramsar.org.

Pasaulyje pelkių diena pažymima organizuojant įvairius renginius, minėjimus, konferencijas, aplinkotvarkos talkas.

Ta proga forume „Akivaras” 2011-aisiais buvo suorganizuotas nuotraukų ir piešinių konkursas „Vabzdžiaėdžiai pelkių gyventojai ir jų aplinka

Daugiau informacijos:

  1. Konkurso sąlygos,
  2. Balsavimas, komisijos vertinimas (komisija),
  3. Konkurso darbai,
  4. Nugalėtojai, prizai.

Konkursas tesėsi ir 2012, 2013 metais.

Svetainės logotipas

Konkursas paskelbtas 2010-ųjų metų pabaigoje, baigėsi 2011 m. gruodžio 31 dieną. Balsavimas forume vyko iki sausio 7 d.

Forumo dalyvių sprendimu ir buvo išrinktas svetainės logotipas. Jo autorius – Jonas Sutkus iš Druskininkų.

Daugiau informacijos:

  1. Konkurso sąlygos,
  2. Konkurso piešiniai,
  3. Konkursas forume (balsavimas),
  4. Nugalėtojai.

Gražiausias pelėsis

2011.04.01 – 2011.04.14 tęsėsi nuotraukų konkursas „Gražiausias pelėsis„. Ironiška, bet tai tarsi paguodos konkursas, kuriame nuotraukas atsiuntę dalyviai dalinsis savo problemomis dėl vieno didesnių vabzdžiaėdžių augalų priešo – pelėsio. Na, o paguodai – prizai – visada gerai nusiteikusios tuklės…

Konkursas baigėsi „sausai” – norinčių pasigirti savo pelėsiais šalia vabzdžiaėdžių neatsirado. Ką gi, būkime optimistai ir galvokime, kad šį pavasarį augintojai su šiuo kenksmingu grybu rūpesčių turi mažiau.