Internete informacija apie vabzdžiaėdžius augalus pateikiama labai įvairiais pavidalais: apie juos diskutuojama forumuose, socialiniuose tinkluose yra sukurta nemažai paskyrų ir profilių, skirtų šiems augalams, kuriamos nuotraukų galerijos, rašomi interneto dienoraščiai, galiausiai kuriamos svetainės ar net gi duomenų bazės, elektroninės parduotuvės.

Svetainių yra tiek daug, kad Tarptautinė vabzdžiaėdžių draugija sukūrė jų atskirą internetinę bendruomenę – „Carnivorous Plants Web Ring“.

CPwebringSvetainės kairiojo stulpelio apačioje nesunkiai rasite dalį „Daugiau svetainių“, o joje –  lentelę „Carnivorous Plants Web Ring“. Spustelėję „Sekanti svetainė“ ar „Ankstesnė svetainė“, atsidursite vienoje iš daugelio šios bendruomenės svetainių (Musekautas.lt svetainė įregistruota 612-uoju numeriu). Dauguma šių svetainių yra angų kalba, tačiau po ne ilgo naršymo man pavyko užsukti ir į italų, lenkų, čekų kalbomis sukurtas svetaines. Vienos jų yra asmeniniai dienoraščiai, kitos – komerciniai vabzdžiaėdžių portalai ar net gi  mini-enciklopedijos, skirtos šiems augalams. Pasižvalgyti tikrai yra kur.

Kiekviena šių svetainių turi tokią pačią ar panašią „Carnivorous Plants Web Ring“ lentelę su bendruomenės steigėjo (Iternational Carnivorous Plants Society) nuoroda ir navigacinėmis nuorodomis „Previous page“ (Ankstesnė svetainė) ir „Next page“ (Kita svetainė), leidžiančiomis atversti kitą šios bendruomenės puslapį, skirtą vabzdžiaėdžiams augalams. Smagaus naršymo!

Žinoma, „Carnivorous Plants Web Ring” užsiregistravusios toli gražu ne visos svetainės ar tinklaraščiai. Ieškant sistemingiau, visada galima pasinaudoti Google ar kitos paieškos sistemos paslaugomis.

Jei benaršydami internetinėje vabzdžiaėdžių augalų erdvėje, rasite tikrai jūsų manymu dėmesio vertą svetainę, nepamirškite šia informacija pasidalinti su kitais vabzdžiaėdžių augintojais Lietuvoje. Forume „Akivaras” yra atskira informacinė tema, skirta vien svetainėms – nurodyti svetainės adresą ir parašyti keletą sakinių (ką įdomaus aptikote svetainėje, kuo ji patraukė jūsų dėmesį) tetruks vos keletą minučių…

Paskutinį kartą atnaujinta 2016 m. kovo 23 d.