Paskutiniaisiais metais vystosi graži tradicija Lietuvoje – talkos. Kai gamtos mylėtojai susirenka vienai dienai padirbėti gamtos labui. Iš principo šios talkos yra dvejopos: šiukšlių rinkimas ir ekosistemų tvarkymas. Pamažu Musėkaute susikaupė nemažai informacijos apie tokius renginius, todėl atėjo laikas ją apibendrinti.

Be jokios abejonės, tikiu, kad ateityje tokių iniciatyvų tik daugės (ir šis svetainės meniu punktas bus nuolatos pildomas), bet kol kas, 2022 metų gruodžio mėnesį, turime tokią situaciją:

Šiukšlių tvarkymas

Miškininkų iniciatyva. 2022 metais pirmą kartą teko sudalyvauti ir „Miško kuopoje”, organizuojamoje girininkų. Puiki iniciatyva, tikėkimės, kad ji bus kasmetinė.

Juodšilių upelio slėnis. Jau ne pirmus metus, vaikščiodamas Juodšiliuose tekančio upelio slėniu, vis surenku šiukšles. 2022 metais dar žiemai nesibaigus nutariau kapitaliai viską išvalyti. Bet vieta taip pamėgta šiukšlintoju, kad panašu, jog tvarkymasis taps periodine veikla.

Ekosistemų tvarkymas

Šilėnų orchidėjų pelkės talka. Ilgiausias tradicijas turinti talka, savo istoriją skaičiuojanti nuo 2016 metų.

Žaliosios plateivės talka Aukštaitinos nacionaliniame parke. Taip pat tradicinė talka, vykstanti nuo 2021 metų.

Pakartės pievų tvarkymas. Šią talką jau kelinti metai organizuoja Ornitostogos. Prisijungėme tik į trečiąją talką 2022 metų lapkričio pradžioje. Iki šiol talkos vyko 2020 metų vasario ir spalio mėnesiais, po to pertrauka buvo dėl karantininių apribojimų.

Svilos dienos. Tai jau kažkas naujo. Nedidelė iniciatyva nuo 2022 metų tvarkyti nedideles smulkiažiedės svilos augimvietes.

Kvapniopo plaurečio augimvietės tvarkymas. 2022 metais startavusi talka sartų ir Gražutės regioniniuose parkuose.

Asmeninės iniciatyvos. Kol kas jos yra dvi – pievinio plaurečio  ir plačialapio skiautalūpio augimviečių tvarkymas. Tai – nedidelės augimvietės, esančios netoli orchidėjų entuziastų gyvenamosios vietos.