Balandžio pirmosiomis dienomis teko apsilankyti Maljorkoje. Šiek tiek kelionės įspūdžių:
Viliaus Kairio nuotraukos
|
Balandžio pirmosiomis dienomis teko apsilankyti Maljorkoje. Šiek tiek kelionės įspūdžių:
Viliaus Kairio nuotraukos
Nykstančių natūralių pievų kontekste būna ir gerų žinių – šį kartą geros žinios iš Dvarčionių geomorfologinio draustinio pievų. Šalia Sadauskų ežero esančioje pievoje vykdomi atvirų buveinių atkūrimo darbai – pjaunami iš šalinami krūmynai. O krūmynams tvarkyti įvyko Neries regioninio parko specialistų suorganizuota talka. Nors nuo 2008 metų Baltijos aplinkos forumas tvarkė pievą, nustojus šienauti ji netruko apaugti įvairiais krūmynais, kurie išstumia pievoms būdingus augalus, todėl reguliarus, bent kartą metuose vykdomas šienavimas yra būtinas, kad palaikyti gerą pievų būklę.
Dvarčionių pieva – tokiu pavadinimu ji žinoma. Šioje pievoje yra išskirtos trys Europos bendrijos svarbos buveinės: 6510 šienaujamos mezofitų pievos, 6430 eutrofiniai aukštieji žolynai ir 6450 aliuvinės pievos. Visas pievos plotas užima apie 4 hektarus, šiaurinėje pievos dalyje telkšo ežeras, rytinėje pusėje auga pušynas, pietinėje pusėje gana intensyvaus eismo kelias, o vakarinėje pusėje mišrus miškas ir pamiške tekantis Dvarčionės upelis. Skaityti toliau…
Kaip ir pernai, šiemet Pasaulinė vabzdžiaėdžių augalų diena išpuola gegužės 1 d. (pirmas gegužės mėnesio trečiadienis). Šia proga, nekeisdami tematikos (vabzdžiaėdžiai augalai ir jų aplinka), paskelbsime svetainėje virtualią parodą „Akivaras”. Kviečiame dalintis savo praėjusių metų vabzdžiaėdiškais įspūdžiais ir laukiame nuotraukų elektroniniu paštu (jis nurodytas puslapyje „Kontaktai”) iki balandžio 25 dienos.
Pasirodė pirmasis šių metų Vabzdžiaėdžių augalų naujienlaiškio CPN numeris.
Žurnalo turinys:
Tarptautinės vabzdžiaėdžių augalų draugijos (ICPS) informacija
Tarptautinės pelkių dienos paminėjimas Lietuvoje pamažu tampa puikia tradicija. Šiais metais Musėkauto bendraminčiai rinkosi į žygį aplink Gerviraisčio pelkę. Orientacijai panaudojome Trenk turo siūlomą 8 km maršrutą. Patyrusiems pelkių žygeiviams toks pasivaikščiojimas galėtų pasirodyti gal ir kiek nuobodokas, nes didžioji maršruto dalis ėjo pramintais miško keliukais ar net vieškeliais aplink pelkę. Bet mums šįsyk buvo pats tas. Kelios valandos gryno oro, svaigaus gailių kvapo ir gražių vaizdų… Skaityti toliau…
Paprastos visuomeninės gamtotvarkos iniciatyvos pastaruoju metu darosi vis populiaresnės. Kartais tiesiog susirenka draugai ir pasitvarko kokiame nedideliame daugiau ar mažiau unikaliame gamtos lopinėlyje. Taip nusprendėme palydėti 2024 metus Plomėnų pelkėje ir šiek tiek apmažinti šviesą stelbiančių pušaičių kiekį dėmėtosios gegūnės augavietėje. Be jos čia dar galima rasti liekninį beržą, karališkąją glindę bei kitas orchidėjų rūšis. Pradėti neskubėjome, švinta dabar vėlai. O kai kuriems „vakarėlio” dalyviams ir kelias ne toks jau artimas. Bet dirbome faktiškai iki sutemų.
Po to mėsa ant grilio ir tikrai karališkos vaišės.
Metų palydų akimirkos: Skaityti toliau…