Musėkautas

Vabzdžiaėdžiai augalai ir jų aplinka – Carnivorous plants and their habitats

Pelkių praėjusiais metais buvo išties nemažai – Šilėnų, Ilgio, Barkuškio, Praviršulio tyrelio, Baltosios Vokės, Vyžuonų, Plomėnų ir kitos. O kur dar bevardžiai pelkiniai užkampiai, tokie kaip šalia Eglinės kaimo ir į juos panašūs…

Ir ne tik pasiklaidžiojimų po jas būta, bet ir tvarkymo talkų. Ačiū visiems pelkinėjimo ir talkų bendražygiams – jūs išties nuostabi kompanija!

Tikiuosi, kad ir šiais metais pelkinė žygių dalis bus ne mažesnė.

Su Tarptautine pelkių diena! Linkiu smagiai ją atšvęsti!

Nuoširdžiai jūsų,
Jogaila Mackevičius

2023 metų organizmai:

 • Pilkasis kiškis (Lepus europaeus),
 • Garbanotasis kiminas (Sphagnum squarrosum),
 • Kurklys (Gryllotalpa gryllotalpa),
 • Baltasis gandras (Ciconia ciconia),
 • Raudonasis auksabaravykis (Aureoboletus projectellus),
 • Stačioji žemenė (Sagina nodosa),
 • Medicininė dėlė (Hirudo medicinalis),
 • Šiaurinė linėja (Linnaea borealis),
 • Juostuotasis margašoklis (Marpissa radiata),
 • Vėgėlė (Lota lota)

2023 metų buveinė: Kerpiniai pušynai.

Informacijos šaltinis

Už kelių savaičių minėsime Tarptautinę pelkių dieną. Ta proga Lietuvoje vyks nemažai renginių – tikrai yra ką išsirinkti. Apie renginius informaciją pateikiame glaustai, ta tvarka, kuria ją gavome iš renginių organizatorių ar kuria ji pasirodė internetinėje erdvėje. Jei kuris renginių sudomino, daugiau informacijos rasite paspaudę nuorodą socialiniuose tinkluose. Skaityti toliau…

Prasideda nuotraukų konkursas, skirtas Pasaulinei vabzdžiaėdžių augalų dienai. Prizai – trys metinės „Carnivorous Plants Newsletter” žurnalo prenumeratos.

Kategorijos:

 • Vabzdžiaėdžių augalų portretai (vieno augalo arba kolekcijos),
 • Vabzdžiaėdžiai augalai laukinėje gamtoje (augalų natūraliose augimvietėse nuotraukos),
 • Žmonės ir augalai (humoristinės ar rimtos augalus mylinčių žmonių nuotraukos).

Nuotraukos turi būti atsiųstos iki 2023 m. balandžio 14 dienos. Kiekvieno dalyvio prašome pateikti penkias nuotraukas.

Konkurso taisyklės (anglų kalba).

ICPS pranešimas

„Gamtos fotografija yra vienas mano hobių. Laukines orchidėjas fotografuoju dvejus metus, esu savo akimis matęs ir nufotografavęs visas Lietuvoje augančias rūšis“, – pasakoja Linas Žvaliauskas. Smagu, kad savo atradimais alytiškis mielai dalijasi – išleido stalinį kalendorių su rečiausių laukinių orchidėjų nuotraukomis. „Linkiu jas visas sutikti“ – kalendorius su tokia autoriaus dedikacija skaičiuos metus ant mano darbo stalo. Bet kad linkėjimas išsipildytų, dar teks įdėti pastangų – norint aptikti retas orchidėjas gamtoje, būtina nemažai išmanyti apie šiuos jautrius augalus. Jų augaviečių koordinatės internete neskelbiamos, nes yra žmonių, kurie laukinių orchidėjų, deja, ieško ne su fotoaparatu, o su kastuvu.

Rečiausia orchidėja ženklina sausį

Ar norėtumėte, kad 2023-ieji prasidėtų šaltuku ir sniegu? Turbūt daugelis norėtume, o alytiškis Linas Žvaliauskas sako, kad, jeigu Naujųjų sutikimas bus lietingas, tai sausio 1-ąją jau galima atidaryti… orchidėjų sezoną. Pirmas augalas, kurį tikisi rasti kalendorinei žiemai dar net neįpusėjus, – šliaužiančioji sidabriukė (Goodyera repens). Ji žiemoja su lapais, žiedų nebus, bet patį augalą rasti galima, nes lapelių raštas pakankamai savitas. Skaityti toliau…

2023-01-04 Eglūno Židonio nuotraukų paroda „Raistoterapija”

2022 m. gruodžio 6 d. – 2023 m. sausio 6 d. Ukmergėje, Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje veikia Eglūno Židonio nuotraukų paroda „Raistoterapia”.

Keletas parodos akimirkų:

Iš Ukmergės paroda keliaus į kitus Lietuvos miestus ar miestelius, apie tai pasistengsime informuoti ir svetainės skaitytojus.

Jogailos Mackevičiaus nuotraukos