Musėkautas

Vabzdžiaėdžiai augalai ir jų aplinka – Carnivorous plants and their habitats

Ieškomi įrašai Gyvūnai

Praeitais metais, po metodinės informacijos ir kontaktinių nuorodų pateikimo, mokslininkai gavo apie 400 pranešimų dėl pastebėtų Lietuvoje maldininkų. Gaila, bet šiemet tų pranešimų buvo gerokai mažiau, nė vieno jų negavo Musėkauto administracija. Taigi, neturime ką parodyti ir kuom pasigirti.

Praėjusių metų vasaros pabaigoje pristatėme naują Lietuvoje plintantį vabzdį – europinį maldininką (Mantis religiosa). Turbūt ne vienas juo susižavėjote ir bandysite ieškoti gamtoje. O ko ir kur ieškoti? Maldininkai gyvena gerai įšylančiose pievose, miškų (ypač pušynų) pakraščiuose, juos galima rasti ir mažiau drėgmės turinčiose pelkėse. Svarbu – kuo šilčiau, tuo geriau.

Pastaruoju metu vis dažniau socialiniuose tinkluose atsiranda nedažnai sutinkamo vabzdžio maldininko nuotraukos. Apie maldininkus kalbamės su entomologe dr. Jolanta Rimšaite. 1. Kas per padaras yra tas maldininkas – drugelis, vabalas, graužikas? Europinis maldininkas Mantis religiosa (Linnaeus, 1758) yra vabzdžių klasės, Maldininkų (Mantodea) būrio ir tikrųjų maldininkų šeimos (Mantidae) vabzdys. Maldininkai yra nepilnos metamorfozės vabzdžiai, jie […]

Žemė kviečia mus tausoti gamtą ir rūpintis ja. Pasaulinės Žemės dienos proga mes kviečiame prisidėti gražiais ir prasmingais darbais prie gamtos išsaugojimo. Kovo 20 dieną 13.00 val. ateik į Pūčkorių pažintiniame take, prie Pūčkorių tvenkinių ir dalyvauk talkoje statant apsaugines tvoreles varliagyviams, kurios apsaugos juos migracijos metu nuo žūties po automobilio ratais kelyje. Prie talkos […]

Lietuvos herpetologų draugija ir Lietuvos gamtos fondas visus vilniečius ir sostinės svečius 2017 m. kovo 17 dieną, penktadienį, kviečia į varliagyvių apsaugos akcijas Vingio parke ir Žvėryno mikrorajone.