.EN

Field Guide to the Pitcher Plants of Borneo 

ISBN: 978-1-908787-03-3

„Borneo ąsotinių augalų lauko vadovas” – knyga iš Stewart McPherson ir Alastair Robinson iš ąsotinių augalų lauko gidų serijos. Šiame įspūdingame 100 puslapių vadove yra 120 unikalių, niekur anksčiau nepublikuotų nuotraukų, atvaizduojančių  visas trisdešimt devynias Borneo ąsotenių rūšis, įskaitant ir mažai žinomus N. appendiculataN. baramensis, ir N. epiphytica.

Ši knyga – gausiai iliustruota visų trisdešimt devynių Borneno ąsotenių (Nepenthes) rūšių apžvalga. Kai kurios knygoje aprašytos rūšys buvo atrastos visai nesenai, ir knygoje esančios iliustracijos yra faktiškai pirmosios, pasirodžiusios spaudoje.

Nuostabiai apipavidalintoje knygoje yra trumpas įvadas, pristatantis Nepenthes gentį Borneo ąsotenių rūšių pavyzdžiais ir išsamiu paplitimo žemėlapiu. Kiekviena rūšis aprašoma dviejuose puslapiuose, iliustruojama trimis nuotraukomis, kurių dauguma nėra niekur anksčiau publikuotos. Knyga parašyta paprasta, lengvai suprantama anglų kalba. Baigiamojoje dalyje aprašomi ąsotenių hibridai, Borneo ąsotenių apsaugos aktualijos, literatūra. Yra dalykinė rodyklė ir knygos autorių pristatytmas.

Studijoje aprašomos šios ąsotenių rūšys: N. albomarginata, N. ampullaria, N. appendiculataN. baramensisN. bicalcarataN. boschianaN. burbidgeaeN. campanulataN. chanianaN. clipeataN. edwardsianaN. ephippiataN. epiphyticaN. faizalianaN. fuscaN. glanduliferaN. gracilisN. hirsutaN. hispidaN. hurrellianaN. lowiiN. macrophyllaN. macrovulgarisN. mapuluensisN. mirabilisN. mollisN. muluensisN. murudensisN. northianaN. pilosaN. platychilaN. rafflesiana, N. rajahN. reinwardtiana, N. stenophyllaN. tentaculataN. veitchiiN. villosaN. vogelii.

Australian Carnivorous Plants

ISBN: 978-1-908787-02-6

„Australijos vabzdžiaėdžiai augalai” – Greg Bourke ir Richard Nunn lengvo turinio gausiai iliustruota knyga apie visas Australijos vabzdžiaėdžių augalų gentis (Aldrovanda, Byblis, Cephalotus, Drosera, Nepenthes ir Utricularia). Knygoje 180 iliustracijų ir virš 150 rūšių aprašymų, Greg Bourke ir Richard Nunn, pripažinto laukinės gamtos fotografo ir vabzdžiaėdžių augalų eksperto, surinktų per paskutiniuosius kelis dešimtmečius. Tai – pirmoji knyga, skirta Australijos vabzdžiaėdžių augalų įvairovės ir grožio pristatymui.

Šiame gausiai iliustruotame autorių darbe nuotraukos atrinktos siekiant pabrėžti vabzdžiaėdžių augalų įvairovę ir grožį Australijos žemyne, pasižyminčiame didžiausia jų gausa Žemės rutulyje. Nuostabios nuotraukos su paprasta anglų kalba parašytais paaiškinimais perteikia unikalų Pietų pusrutulyje paplitusių šių augalų paveikslą. Šis darbas gali sužavėti ne tik paprastus gamtos mylėtojus, bet ir patyrusius botanikos specialistus. Knygos pratarmę parašė Allen Lowrie, pasaulinio garso vabzdžiaėdžių augalų žinovas. Joje taip pat galima rasti trumpą visų pasaulyje sutinkamų vabzdžiaėdžių pristatymą, išsamų Australijos vabzdžiaėdžių augalų sąrašą, skyrius, pristatančius kiekvieną Australijoje paplitusią gentį, vabzdžiaėdžių aplinkosaugos aktualis, autorių naudotą fotografavimo techniką. Daugelis knygoje pristatomų taksonų nebuvo anksčiau literatūroje iliustruoti.

Labiausiai knygoje verti dėmesio:

  •  Pirmasis pilnas visų dabar žinomų Australijos vabzdžiaėdžių augalų rūšių sąrašas.
  • Mažai žinomos, retos ir retai fotografuojamos rūšys, tokios kaip Byblis aquaticaB. roridaDrosera brownianaD. bulbosa subsp. majorD. gibsoniiD. niveaD. oreopodionD. radicansD. zigzagiaUtricularia circumvolutaU. leptorynchaU. paulineaeU. singeriana ir daugelis kitų…

Aldrovanda The Waterwheel Plant

ISBN: 978-1-908787-04-0

Autorius Adam Cross. Knyga „Aldrovanda. Vandens malūno augalas” yra pirmoji išsami monografija apie aldrūnę (Aldrovanda), retą ir neįprastą vabzdžiaėdį augalą, dar vadinamą, Vandens malūno augalu (angl. – Waterwheel Plant). Šis neįttikėtinas vabzdžiaėdis yra žinomas kaip vandenyje gyvenančių aukų medžiotojas, gaudantis aukas į jautriojo musėkauto panašiomis gaudyklėmis, akimirksniu užsiveriančiomis nuo aukos prisilietimo. Šis augalo atsakas į sudirginimą yra vienas greičiausių augalų karalystėje.   ne tik smulkūs bestuburiai, bet ir buožgalviai bei žuvų mailius pakliūna į aldrūnės gaudykles.

Keturių metų tiriamąjį darbą pristatančioje studijoje informacija pateikiama  novatoriškai ir kompleksiškai, atsižvelgiant į šio neįprasto augalo botaninę istoriją, ekologiją, evoliucijos istoriją, paplitimą ir auginimą.   Taip pat akcentuojama priemonių, skirtų šio augalo išsaugojimui, svarba.

Knygoje daug įdomybių, tarp jų:

  • Įspūdingi aldrūnės vaizdai, įskaitant skenuojančiu elektroniniu mikroskopu darytas nuotraukas, histologinius preparatus, daugybę nuotraukų natūralioje augalo aplinkoje;
  • Naujo vidurūšinio taksono aprašymas;
  • Išsamus auginimo dirbtinėse sąlygose vadovas;
  • Niekur anksčiau neskelbti duomenys apie augalo dauginimąsi, ekologiją ir paplitimą.