Kamanų rezervatas

Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija

Anykščių regioninis parkas – vasario 3 d. (šeštadienį) 10 val. – teminė išvyka „Užpelkėjusiais takais“. Su ekologais – augalų žinove Diana Martinavičiūte ir biologinės įvairovės specialistu Simu Astrausku klamposime po Pavirinčių-Pakalnių bei Šilinės pelkes.

Asvejos regioninis parkas –  vasario 3 d. (šeštadienis) 11 val. parko ekologė Lina Kučinskaitė ir Lankytojų centro administratorius Donatas Vaičius ves į pelkę. Po žygio – laužas su dainom ir kanklėm.

Žygis mokamas – kaina: 5 Eur ir parko lankytojo parko bilietas.

Gražutės regioninis parkas – vasario 3 d. (šeštadienį) 9.30 val. žygis Degučių pažintiniu taku, užželiančios pelkės tvarkymo darbai, pietūs Degučiuose ir pynimo iš nendrių užsiėmimai. Pelkių siela – Gražutės lankytojų centro administratorius Leonas Sadauskas.

Kauno marių regioninis parkas – vasario 2 d. (penktadienį) 11 val. – renginys-žygis „Vieną kartą pelkėje“.

Lankysime Dubravos miško šlapynes ir Dubravos rezervatinės apyrubės pelkę. Sužinosite apie pelkių svarbą ir nauda gamtai, žmogui. Pabraidžioję po pelkes grįšime į Kauno marių regioninio parko lankytojų centrą vaišintis arbata ir sužinoti daugiau apie Kauno marių regioninio parko vertybės.

Apie pelkes pasakos marių apylinkių pelkių žinovas lankytojų centro administratorius Evaldas Makrickas.  

Žemaitijos nacionalinis parkas

Vasario 3 d. 10:00 val. kviečiame kartu su gidu į pažintinį žygį, skirtą paminėti Pasaulinei pelkių dienai Žemaitijos nacionaliniame parke

Nedidele grupe, pėsčiomis keliausime apie 6 kilometrus po Plokštinės gamtinio rezervato Juodupio pelkinį kompleksą. Pakeliui aplankysime dvikamienę – vieną storiausių eglių Lietuvoje,- pasigrožėsime Uošnos upės skardžiais, Endriuškaičių ežero aplinka.

Žygis pelke sunkus, todėl renginyje  VAIKAMS galima dalyvauti TIK NUO 12 METŲ!
Kaina – 6 Eur/1 asm. 

Pastaba: Moksleiviams, studentams, neįgaliesiems, senatvės pensininkams taikoma 50 proc. nuolaida. Su savimi reikia turėti teisę gauti nuolaidą, patvirtinantį dokumentą. 
Žygiui BŪTINA pasiruošti:

  • apsirengti žygiui miške ir pelkėje tinkamais rūbais,
  • avėti aukštus guminius, šiltus ar kt. neperšlampančius batus,
  • pasiimti termosą karštos arbatos, maisto ir kt…

NAMINIUS AUGINTINIUS PRAŠOME PALIKTI NAMUOSE. JIE Į REZERVATĄ NEĮLEIDŽIAMI.

Susitikimo vieta: greta kelio Mažeikiai – Tauragė, ties Uošnos gatvės sankryžą į Skyplaičių kaimą:  https://maps.lt/map –  371898, 6209294 LKS;

Dalyvių registracija BŪTINA. Užsiregistravus 30 dalyvių – registracija uždaroma. Registruotis čia.

Pasiteiravimui skambinti +370 686 03431

SVARBU! Dalyvis, atvykdamas į renginį, patvirtina, kad supranta ir sutinka, kad renginio metu bus fotografuojamas. Nuotraukos gali būti publikuojamos ŽNPD veiklos viešinimo tikslais.

Aukštaitijos nacionalinis parkas ir Labanoro regioninis parkas

Pasaulinės pelkių dienos proga, vasario 3 dieną 10:00 val. Labanoro regioninio parko Snieginio telmologiniame draustinyje organizuojama pelkės tvarkymo talka, į kurią atvyks laukinių orchidėjų tyrinėjimo entuziastai iš įvairių Lietuvos miestų. Po talkos bus trumpas žygis draustinyje ir poilsis prie laužo.

Talką organizuoja Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija.

Partneris – Valstybinės miškų urėdijos Švenčionėlių regioninis padalinys.

Talkos tikslas – atnaujinti ankstesnės gamtotvarkos metu įvykdytus darbus (medžių ir krūmų atžalų pašalinimas) siekiant pagerinti augimo sąlygas retosioms orchidėjoms bei kitiems saugomiems augalams.

Kontaktinis asmuo: Andrejus Gaidamavičius, +370 678 87600, [email protected]

.

Kiti renginiai

Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija vasario 7 d. kviečia į renginį „Pelkių lobynai“ Žuvinto biosferos rezervate. Renginio metu papasakos apie Lietuvos pelkes, jose glūdinčius gamtos lobynus ir jų svarbą saugant mūsų klimatą.

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcija vasario 2 d. kviečia apsilankyti Pasaulinės pelkių dienos minėjime, kuris vyks Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato lankytojų centre, vėliau bus keliaujama į žiemišką Artosios aukštapelkę. Nemuno deltos regioniniame parke vyks žygis Aukštumalos aukštapelkės pažintiniame take.

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija vasario 3 d. taip pat kviečia į žygį Žagarės regioniniame parke, kur bus žygiuojama Mūšos tyrelio pelkėje.

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos darbuotojai vasario 2 d. skaitys paskaitas „Čepkelių pelkės raida“ ir „Uogavimo tradicijos pelkėse”.

Nemuno deltos regioninio parko žygis Pasaulinei pelkių dienai paminėti vasario 2 d. Aukštumalos aukštapelkės pažintiniame take.

Asvejos regioninio parko direkcija vasario 3 d. organizuoja žygį į didžiausią Asvejos regioninio parko aukštapelkę – Padubingės pelkę Perkūno ir pelkių garbei.