PARODOS DIENOTVARKĖ

Rugsėjo 27 dieną 11.30, 12.30, 13.30 valandomis vaikams bus skaitoma paskaita ,,Viskas apie vabzdžiaėdžius”. Šie augalai ,,gaudo” vabzdžius ir kitus gyvūnus, juos suvirškina ir taip apsirūpina reikalingais elementais. Kaip visa tai atlieka augalai, paaiškins ir parodys profesionalai – žmonės, kurie tokius augalus augina savo namuose

Rugsėjo 28 dieną 14.00 valandą studija ,,Sodo meno avilys” kviečia į paskaitą su praktinių užsiėmimų valandėle ,,Improvizacija kusamono* tema – tarp lietuviškų pievų ir  ikebana meno”. (*Kusamono – žolinių augalų įvairiose talpose ir induose komponavimo menas.) Norintys dalyvauti kusamonų konkurse, namuose pasodintą žolinę kompoziciją turi atnešti į parodą iki rugsėjo 28 d. 11 val.

Rugsėjo 29 dieną 13.00 valandą  etnografė, liaudies meistrė Janina Norkūnienė pasakos apie žolynus ,, Kaipgi gražus, gražus rūtelių darželis-– darželio bei kambarinių gėlių  simbolika etnokultūroje”. Visą sekmadienį bus galima bendrauti su etnografe, paragauti Jos žolynų arbatų.

Rugsėjo 29 dieną 15.00 valandą vyks paskaita ,,Augalų įtaka žmonių biologiniam saugumui” (medicinos biologas – fitoterapeutas J. Ruolia). Žmogus yra viena iš 1,8, o gal net 4 milijardų Žemėje gyvenančių organizmų rūšių. Gamtoje taip surėdyta, kad jie visi tarpusavyje susieti, vienas be kito negali egzistuoti. Taip pat ir mes, žmonės,  negalime savęs izoliuoti nuo kitų. Ypač nuo augalų. Būtent jie prieš milijonus metų išvalė aplinkos orą nuo teršalų, praturtino jį deguonimi ir sudarė sąlygas mums gyventi. Šiandien gyvenimas kitoks. Mes sumanūs, išradingi. Bet gamtos nepergudrausime. Jeigu norime būti sveiki ir kūrybingi, tai  mūsų gyvenamojoje ir darbo aplinkoje turi klestėti augalai. Būtent apie augalų galias savo mintimis dalinsis didelę patirtį turintis medicinos biologas – fitoterapeutas J. Ruolia.