Musėkautas

Vabzdžiaėdžiai augalai ir jų aplinka – Carnivorous plants and their habitats

Keletas nuotraukų šiais gūdžiais karantino laikais iš nuostabaus Labanoro kampelio – Kanio raisto. Gegužės 10 diena – ne pats tinkamiausias laikas Lietuvoje augančių vabzdžiaėdių fotosesijai. Rastas tik vienas – skendenis, ramiai plūduriuojantis pelkinio ežerėlio pakraštyje.

Skendenis

Daugiau nuotraukų: Skaityti toliau…

Įvadas

Sėklų sėja – vienas pagrindinių vabzdžiaėdžių augalų dauginimo būdų. Čekijos ir užsienio literatūroje trūksta informacijos šia tema, senesnės auginimo metodikos paseno, o dauguma augintojų turi ribotą praktinę patirtį. Tai įkvėpė mane parašyti šį straipsnį, vadovaujantis savo patirtimi ir kitų eksperimentatorių idėjomis. Nerimą kėlė tai, kad dauguma sėklų, su kuriomis buvo eksperimentuojama, yra brangios, jų kiekis ribotas. Tačiau nepaisant didelės praradimo rizikos, dauguma sėklų sėkmingai sudygo.

Daug metų praėjo nuo to laiko, kai pradėjau auginti vabzdžiaėdžius augalus, iš per šį laikotarpį pasėjau šimtus įvairių rūšių ir veislių sėklų iš viso pasaulio. Tačiau ne visada mano bandymai būdavo sėkmingi, dažnai pasitaikydavo padaryti klaidų, ir tai dar viena priežastis, paskatinusi mane parašyti straipsnį šia tema. Net geriausios instrukcijos nėra tobulos. Išbandyti savo metodus, atlikti naujus eksperimentus ir paskelbti rezultatus. Tik toks požiūris gali sąlygoti tobulėjimą auginant vabzdžiaėdžius augalus. Todėl būčiau labai dėkingas už bet kokius komentarus ir pasiūlymus ateityje, kuriuos galėčiau panaudoti šio straipsnio papildymui ir naujos informacijos paskelbimui.

Labai dėkoju nenuilstančiam eksperimenatoriui Jan Flísek (Čekija), dalyvavusiam šio straipsnio rašyme, o taip pat Vít Čejka (Čekija) ir Vlastik Rybka (Čekija) už jų kritiškus komentarus.  Taip pat dėkoju Marek Svítek (Čekija), Douglas Darnowski (JAV) ir Chris Teichreb (Kanada) už jų pagalbą rašant anglišką šio straipsnio versiją.

Sudaiginkite net paskutinę sėklą. Skaityti toliau…

Šių metų Pasaulinės pelkių dienos išvykoje daugiau laukinės gamtos. Nebuvo šįsyk pažintinių takų, gidų. Per trejetą valandų apėjome Kernavo ežerą, nueidami apie 8 kilometrus įvairaus tipo užpelkėjusiais miškais.

Kernavo ežeras plyti Kernavo telmologiniame draustinyje, kurį supa visa puokštė saugomų teritorijų: Visinčios ir Šalčios hidrografiniai, Rūdininkų ir Visinčios kraštovaizdžio draustiniai.

Keletas šio žygio akimirkų:

Jogaila Mackevičius

Gražios Pelkių dienos!

Visų jūsų dėmesiui – virtualios parodos „Akivaras 2020“ nuotraukos.

Kiekvienas gali atiduoti tris savo balsus už labiausiai patikusią nuotrauką, paspausdamas širdelę apačioje. Kovo mėnesį paaiškės trys nugalėtojai, kurių laukia prizai.

Nauji metai – naujos pelkės! Nuoširdžiausi linkėjimai visiems jums, brangūs svetainės skaitytojai, atėjusiais 2020-taisiais žiurkės metais! Daug sveikatos, laimės ir naujų pelkinių įspūdžių!

Ir kaip kiekvienais metais, Pasaulinės pelkių dienos proga laukiame jūsų nuotraukų tema „Vabzdžiaėdžiai augalai ir jų aplinka“. Nuotraukas prašome siųsti iki vasario 1 dienos, jas paskelbsime 2020 m. vasario 2 dienos rytą virtualioje parodoje „Akivaras 2020“, ir iki pat kovo pirmosios balsuosime už labiausiai patikusias. Trys daugiausiai „širdučių“ surinkę nuotraukų autoriai gaus dovanų knygą „EB svarbos natūralių buveinių inventorizavimo vadovas“.

Nuotraukas kviečiame siųsti elektroniniu paštu administratorius@musekautas.lt.

Iki susitikimo vasario antrąją!

Pasibaigiant seniesiems ir startuojant naujiems 2020 metams Redfer Natural History leidykla siūlo savo skaitytojams visą eilę naujų knygų.

Išleista nemažai knygų vaikams apie egzotinius augalus ir gyvūnus, jų papilitimą, ekologiją ir auginimo namuose galimybes.

Taip pat siūlome atkreipti dėmesį į naujausias knygas apie vabzdžiaėdžius augalus: tritomį Pasaulio saulašarės, specialųjį leidimą, skirtą kriaukleniui, antrąją knyga „Naujieji ąsoteniai“, supažindinančią su naujausiomis atrastomis šių nuostabių augalų rūšimis.

Naujausias knygas galite užsisakyti tiesiogiai leidėjo puslapyje – www.redfernnaturalhistory.com, senesnius leidinius galite rasti NHBS elektroniniame knygyne.

Redfern komanda

Rugsėjo 21 d. Žemaitijos nacionaliniame parke vyko akcija „World Cleanup Day“- Gaudupio pelkės „ravėjimas“.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija dėkoja Skuodo rajono Ylakių gimnazijos jauniesiems gamtos bičiuliams ir mokytojoms rugsėjo 21 d., šeštadienį atvykusiems dalyvauti talkoje tvarkant Gaudupio pelkę.

Skaityti toliau…