Kamil Pásek, 1999 straipsnio „Vabzdžiaėdžių augalų sėja“ rekomenduojamos literatūros sąrašas (vert. past.: Nors straipsnis publikuotas 1999 metais, jame pateikta informacija vis dar yra aktuali ir po 20 metų. Tačiau pateikiamame sąraše literatūra yra čekų kalba, todėl vargu ar bus aktuali Lietuvos skaitytojams. Siūloma užsukti į rekomenduojamos literatūros anglų kalba puslapį).

Čekijos Respublikoje tik dvi knygos yra išleistos čekų kalba (vert. past. – 1999 metų duomenys):

Studnička Miloslav (1984): Vabzdžiaėdžiai augalai, Academia Praha (150 p.)

Knygoje išsami informacija apie daugumos vabzdžiaėdžių augalų genčių ekologiją, paplitimą ir auginimą. Ši knyga nebuvo pakartotinai išleista per pastaruosius 13 metų, tačiau joje daug praktinės informacijos, ypač pradedantiesiems augintojams. Aš rekomenduočiau šią knygą visiems.  Deja, dabar knygą galima įsigyti tik naudotų knygų parduotuvėse.  Jei pamatysite, įsigykite kopija, kad ir kiek ji bekainuotų!

Ježek Zdenek (1997): Vabzdžiaėdžiai augalai, CZS Květ (70 p.)

Šios neseniai (vert. past. – neseniai 1999 metų atžvilgiu) išleistos knygos autorius specializuojasi orchidėjų ir tilandsijų auginime. Pateikdamas bazinę informaciją apie vabzdžiaėdžiu augalus, autorius daro nemažai klaidų, ypač jų auginimo srityje. Šią knygą galima būtų rekomenduoti nebent pradedantiesiems.

Kartais specializuoti straipsniai pasirodo:

  • ADÉLA – vabzdžiaėdžių augalų apžvalga: specializuotas žurnalas, pateikiantis aktualią vabzdžiaėdžių augalų pasaulio informaciją. Jį sudaro straipsnių iš pažangiausių pasaulio žurnalų vertimas. Jis aktualus žmonėms, norintiems rasti ką nors naujo ir aktualaus apie šiuos augalus.
  • Pastaraisiais metais keletas įdomių straipsnių buvo publikuota čekų žurnale Živa.

Grįžti į straipsnį