„Carnivorous Plants Newsletter“ – 40(1) numerio viršelis. Šaltinis: International Carnivorous Plants Society.

Susipažįstant su vabzdžiaėdžiais augalais, kaip ir bent kuria kita augintinių grupe, pirmiausia turbūt verta ieškotis paprastos „vadovėlinės“ informacijos. Jos tikrai netrūksta jei mokate bent vieną labiau paplitusią užsienio kalbą – rusų, anglų, prancūzų, vokiečių. Šiomis kalbomis įvairiose pasaulio valstybėse yra sukurtų nemažai gerų puslapių, veikia diskusijų forumai.

Tačiau susidomėjus šiais augalais anksčiau ar vėliau ateina metas, kai ima atrodyti, kad „visos“ pagrindinės tiesos jau yra žinomos. Atsiranda noras susipažinti su naujausiais atradimais, mokslo naujovėmis. Tada verta pradėti domėtis ne tik išleistomis knygomis, bet ir periodine spauda. Vieną leidinį dabar norėčiau ir pristatyti.

Pasirodė 40(1) žurnalo „Carnivorous Plants Newsletter“ numeris. Žurnalą leidžia Tarptautinė vabzdžiaėdžių augalų augintojų draugija (International Carnivorous Society).

Žurnalo tikslai – skleisti informaciją ir naujoves apie vabzdžiaėdžius augalus. Jo egzistavimas yra tampriai susijęs su  skaitytojais. Redakcija nuolatos ragina vabzdžiaėdžių augintojus dalintis informacija ir patirtimi apie savo augalus, lauko pastebėjimus, renginius.

Pirmojo žurnalo „Carnivorous Plants Newsletter“ numerio pirmasis puslapis. Šaltinis: International Carnivorous Plant Society

Leidinys leidžiamas kas ketvirtį – kovo, birželio, rugsėjo ir gruodžio mėnesiais.

Kiekviename žurnalo numeryje yra straipsnių apie vabzdžiaėdžių ekologiją, fiziologiją, sistematiką, auginimo techniką, pažinimo istorija. Vabzdžiaėdžių augalų augintojų draugija stengiasi šiame leidinyje pateikti viską, kas vabzdžiaėdžių pasaulyje atrandama naujo. Ši draugija registruoja naujas vabzdžiaėdžių veisles, todėl žurnale galima rasti naujausių selekcininkų pasiekimų nuotraukas.

Dabar vieną žurnalo numerį sudaro apie 40 puslapių (formatas A5). Leidinys nemokamai platinamas tiek atspausdintas, tiek elektroninėje formoje visiems Tarptautinės vabzdžiaėdžių augalų augintojų draugijos nariams.

Ne visada žurnalas buvo toks, koks atrodo dabar. Jis leidžiamas nuo 1972 metų, taigi, greitu laiku švęs savo 40-metį. Visa leidyba prasidėjo nuo paprasto, mašinėle spausdinto leidinio, padauginto paprastomis kopijavimo priemonėmis.

Tačiau ilgainiui ilgo ir atkaklaus redakcijos ir straipsnių autorių darbo dėka, žurnalas „Carnivorous Plants Newsletter“ virto leidiniu, kuriame pateikiama  ne tik apdorota ir perspausdinta iš kitų leidinių, bet  ir naujausia, aktualiausia informacija.

Daugiau informacijos apie žurnalą (anglų kalba).

Jogaila Mackevičius